Aksaray Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi’ndeki Son Durum İstişare Edildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Diş Hekimliği Fakültesi’nin mümkün olan en kısa zamanda aktif hale gelmesi adına gayret gösterdiklerini söyledi.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. ASÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Eser’in de katıldığı ziyarette, genelde kampüsteki sağlık yatırımlarının, özelde ise Diş Hekimliği Fakültesi’nin son durumu üzerine istişarelerde bulunuldu. Kampüsteki sağlık yatırımları zincirinin halkaları olan Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün aktif şekilde hizmet ürettiğini, tek eksik halka olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin de aktif hale gelmesi adına çalışmaların sürdüğünü dile getiren Rektör Şahin, “Hızlı şekilde ilerliyoruz. Diş Hekimliği Fakültemize ilişkin çalışmalarımız Bakanlık aşamasında. İnşallah en kısa sürede süreç tamamlanacak ve yolumuza devam edeceğiz. Bu noktada siyaset kurumunun desteği önemli bir yerde duruyor. Şehrimize sunulan sağlık hizmetlerinin niteliğinin daha da iyi noktalara gelmesi hepimizin ortak gayesi. Bunun için el birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret, Fakülteye dair şu ana kadar yapılan çalışmaların gözden geçirilmesi ve ilerleyen süreçte yapılması gerekenlerin değerlendirilmesi şeklinde sürdü.

 

Diğer Haberler